Zakup własnego domu jest najczęściej wyczekanym i upragnionym momentem w naszym dorosłym życiu. Warto jednak powstrzymać emocje, przynajmniej na etapie podejmowania decyzji odnośnie tego, na co się zdecydujemy, a najlepiej jest się cieszyć dopiero, gdy będziemy mogli się do niego wprowadzić. Obecnie mocno zauważalny jest trend dezurbanizacyjny, co oznacza, że ludzie wyprowadzają się z wielkich miast na jego obrzeża lub też do sąsiednich miejscowości, ponieważ są bardzo zmęczeni zatłoczoną, zakorkowaną i głośną, a często też niebezpieczną przestrzenią miejską.
I właśnie na tej fali popularna stała się budowa domu kanadyjskiego, czyli wykonanego z drewna i drewnianych szkieletów. Pozwala on bowiem na upragnioną ciszę, spokój oraz dwojako rozumianą bliskość z naturą – po pierwsze jest wykonany z jedynego naturalnego materiału, jaki jest dostępny na rynku, czyli z drewna. Natomiast po drugie gwarantuje własny ogród z drzewami i kwiatami w sąsiedztwie terenów zielonych. Warto więc wiedzieć, jak wygląda budowa domu kanadyjskiego. Jakie są zatem etapy budowy domu szkieletowego? Czy będzie to udana i korzystna inwestycja na przyszłość?
Budowa domu kanadyjskiego – pytania i odpowiedzi
Niektórzy boją się tego, że budowa domu kanadyjskiego nie będzie dobrym pomysłem ze względu na mniejszą wytrzymałość drewna w stosunku do betonu. Nie jest to jednak prawda, bowiem drewno jest jednym z najbardziej solidnych, trwałych i odpornych surowców, jakie są dostępne na rynku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest ono jedynym naturalnym surowcem, co samo w sobie gwarantuje wytrzymałość konstrukcji. Budowa domu kanadyjskiego nie wiąże się więc z ryzykiem. Jedyne, co warto, a nawet należy sprawdzić to to, aby wybrany przez nas architekt posiadał niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie najlepiej w tego rodzaju projektach. Dzięki temu nasz dom będzie solidny, trwały i wytrzymały nie tylko przez kilkanaście, ale i kilkadziesiąt lat użytkowania.
Jakie są etapy budowy domu szkieletowego?
Jak pisaliśmy wcześniej, budowa domu kanadyjskiego, zwanego też szkieletowym, zaczyna się od wyboru gotowego projektu lub też zatrudnienia architekta, który nam stworzy cały plan nieruchomości w najmniejszych detalach. Kolejne etapy budowy domu szkieletowego to przygotowanie terenu pod budowę. Co ważne, budowa domu kanadyjskiego jest szybka i można ją przeprowadzać nawet zimą, co stanowi dużą przewagę nad domami murowanymi. Gdy wszystko będzie już gotowe, wchodzi ekipa budowlana i stawiają poszczególne elementy konstrukcji domu wykonane z drewna. Następne etapy budowy domu szkieletowego uwzględniają dalsze tworzenie konstrukcji, a później stawianie ścian, podłóg i pięter. Natomiast ostatnie etapu budowy domu szkieletowego to nic innego, jak wykańczanie nieruchomości o okna, schody i różnego rodzaju instalacje. Tak więc budowa domu kanadyjskiego będzie bardzo dobrą inwestycją, a etapy budowy domu szkieletowego będą szybkie i niskie w kosztach.
Poznaj wszystkie etapy budowy domu szkieletowego: https://drewdom.com/etapy-budowy/