Kiedy wybrać gresy wielkoformatowe?

Odpowiednie wykończenie ścian i podłóg w domu jest niezbędne, by z jednej stron uzyskać wysoką estetykę wnętrz, a z drugiej tak bardzo pożądany komfort. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie różnego rodzaju płytek ceramicznych, w tym popularnego w ostatnich latach gresu – zwłaszcza wielkoformatowego. Co to takiego i czym się wyróżnia? Kiedy wybrać gresy wielkoformatowe? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Czym są gresy wielkoformatowe?

Gres to materiał powstający z kamionki szlachetnej, a więc mieszaniny glinu, pasku kwarcowego, skalenia, szamotu oraz kaolinu. Tworzy się go w zaawansowanych procesach produkcji, w trakcie których jest poddawany prasowaniu pod wysokim ciśnieniem oraz wypalaniu w bardzo wysokich temperaturach (rzędu 1300 stopni Celsjusza). W efekcie jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wilgoci i mrozu, sprawdzając się znakomicie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Gresy wielkoformatowe są więc płytkami wykonanymi z tego materiału, których długość boków przekracza 30, a niekiedy nawet 60 czy 100 cm. Są duże, solidne i niezwykle uniwersalne, sprawdzając się w różnego rodzaju wnętrzach. Warto dowiedzieć się, kiedy wybrać gresy wielkoformatowe, by osiągnąć spektakularny efekt!

Kiedy wybrać gresy wielkoformatowe – kilka przykładów

Gresy wielkoformatowe sprawdzają się w różnego rodzaju wnętrzach. Najczęściej wykłada się nimi ściany oraz podłogi w łazienkach i kuchniach, ale równie doskonale wyglądać będą w salonie, sypialni, a nawet biurze. Ze względu na swoje duże wymiary świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkich powierzchniach – zarówno ich format, jak też niewielka liczba fug sprawiają, że skutecznie powiększają optycznie każdą przestrzeń.
Kiedy wybrać gresy wielkoformatowe? Polecamy je osobom o wysublimowanych gustach, które cenią sobie niezwykle eleganckie wnętrza i chcą osiągnąć wystrój robiący wrażenie zarówno na domownikach i gościach mieszkania czy domu, jak też klientach firmy. Stanowią znakomity sposób na wykończenie nie tylko ścian, ale również podłóg, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i odporne na duże naciski, dzięki czemu nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji będą prezentować się nad wyraz okazale.

Gdzie kupić najlepsze płytki ceramiczne?

Zarówno gresy wielkoformatowe, jak też inne płytki ceramiczne warto kupować w sprawdzonych i cenionych salonach wyposażania wnętrz, takich jak Miradhome.pl, które specjalizują się w tego rodzaju rozwiązaniach. Zapewnią Ci one nie tylko duży wybór rozwiązań, ale również dostęp do najlepszych kafli dostępnych na rynku – również od najlepszych producentów w branży, do których zaliczamy włoskie i hiszpańskie fabryki.
Jeżeli masz wątpliwości, którą firmę wybrać, zapoznaj się dokładnie z jej ofertą, porównają ją z innymi oraz poczytaj opinie dotychczasowych klientów. Dzięki temu unikniesz ryzyka zamawiania gresów wielkoformatowych w niewłaściwym sklepie internetowym lub stacjonarnym.