Technologia Led- dlaczego warto wybierać takie oświetlenie?

Oświetlenie LED w ostatnim czasie bardzo mocno się upowszechniło i zaczęło stopniowo wypierać żarówki tradycyjne, określane jako te starszego typu. Oczywiście, stało się tak nie bez powodu, gdyż faktycznie możemy mówić o tym, że żarówki LED mają tak naprawdę ogromną przewagę nad tymi tradycyjnymi, a za ich największą zaletę przyjmuje się niski pobór energii elektrycznej. Faktycznie, czasem okazuje się, że całe oświetlenie w mieszkaniu, które jest w technologii LED pobiera w praktyce tyle prądu, co 2-3 żarówki tradycyjne.

Jeśli więc rachunki za prąd mają dla nas znaczenie- ten argument z pewnością do nas trafi. Żarówki ledowe są też uważane za bardzo żywotne i nie zużywają się tak łatwo, co również stanowi ich ogromną zaletę. Raz kupione mogą więc nam służyć nawet przez wiele długich lat użytkowania. Dobrze jest wiedzieć, że wybierając takie żarówki musimy zwracać uwagę na ilość lumenów, która wskazuje na moc takiej żarówki. Czasem, dodatkowo na opakowaniu znajdziemy informację o tym, jak lumeny przekładają się na waty, do których na pewno są przyzwyczajeni użytkownicy tradycyjnych żarówek.

 

Perfekcyjnie dobrane oświetlenie

 

Podstawowymi produktami są oczywiście żarówki z dużym gwintem E14, a także żarówki mniejsze, halogenowe. Jeśli jednak chcemy możemy też zastosować w naszym mieszkaniu specjalne listwy ledowe, które również sprawdzają się w roli oświetlenia punktowego. Żarówki ledowe zapalają się niemalże od razu po włączeniu zasilania, nie potrzebują się rozgrzewać, nie ma też w ich przypadku irytującego mrugania, jakie często towarzyszyło nam w przypadku świetlówek. Do wyboru mamy też temperaturę barwową takich żarówek, uda się więc nam kupić zarówno żarówki bardziej zimne, neutralne oraz całkiem ciepłe- w zależności od potrzeb i upodobań. Żarówki mogą mieć też różne kształty, obok tych tradycyjnych można znaleźć też na przykład żarówki  o kształcie bańki czy łezki. Tym samym można perfekcyjnie dopasować rodzaj żarówek do posiadanej lampy.

 

https://www.elhl.pl/oprawy-oswietleniowe-c-970.html