Szklana tablica magnetyczna, jako niezwykle gustowny element biura oraz domu

Tablice kiedyś kojarzone jedynie ze szkolnymi klasami, dzisiaj używane są w większości biur oraz w naszych domach. Dobieramy je do wnętrza pod względem stylistycznych, ponieważ traktujemy je nie tylko jako bardzo praktyczny i funkcjonalny element, ale i jako część wystroju pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że tak często decydujemy się na szklane tablice magnetyczne. Są one bardzo gustowne i świetnie prezentują się, ozdabiając niemal każde wnętrze.

 

Zalety szklanych tablic magnetycznych

Przede wszystkim największą zaletą szklanych tablic jest sam ich wygląd. Są one niemal idealnym wyborem w większości biurowców, uczelni i sal konferencyjnych utrzymywanych w typowo nowoczesnym stylu. Oprócz swojego wyglądu szklane tablice magnetyczne są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Łączą one w sobie funkcje tablicy magnetycznej, suchościeralnej i do tego są niezwykle wytrzymałe – tworzy się je ze szkła hartowanego wysokiej jakości.

 

Szklana tablica magnetyczna – jaki kolor wybrać?

W tak poważnych miejscach, jak sale konferencyjne zazwyczaj wybiera się neutralny kolor szklanej tablicy magnetycznej, czyli jest to biel, albo czerń. Natomiast w naszych domach szklana tablica suchościeralna króluje w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Znajdziemy ją w kolorze soczyście zielonym, krwisto czerwonym i głęboko niebieskim. Wbrew pozorom ich jedynym przeznaczeniem nie jest znalezienie się w pokoju dziecięcym!

 

Nowoczesny design ze szklaną tablicą 

Tablice suchościeralne wykonane ze szkła zawsze będą idealnym dopełnieniem nowoczesnej aranżacji. Niezależnie czy mowa o biurze, uczelni, czy naszych domach. Wynika to z faktu, że szkło jest surowcem, który świetnie współgra z tego typu aranżacjami i bardzo często się w nich pojawia. Szklane minimalistyczne krzesła, stół lub oszklona ściana. Nowoczesne i minimalistyczne elementy wystroju są pozbawione niepotrzebnych ram, które miałyby stanowić formę dekoracji. Tak samo jest w przypadku szklanej tablicy magnetycznej. Są one pozbawione zbędnych ram, które zepsułyby ich nowoczesny design.

 

Możliwość zakupu szklanej tablicy w wielu wariantach kolorystycznych zdecydowanie sprzyja nowoczesnym aranżacjom w naszych domach. Jeśli tylko zdecydowaliśmy się na to, aby w naszym minimalistycznym wnętrzu zastosować element kolorystyczny przełamujący sterylną biel, głęboką czerń, czy szarość, to tego typu tablica sprawdzi się u nas wręcz wyśmienicie.

Pomysły aranżacyjne dla szklanej tablicy magnetycznej

W nowoczesnej kuchni utrzymanej w białym kolorze warto jest zastosować element kolorystyczny. Wybierając kolor czerwony, powinniśmy zastosować go w niewielkich dodatkach takich jak pudełka na przyprawy, talerze, czy minimalistyczne dekoracje. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza będzie szklana tablica suchościeralna w kolorze czerwieni zawieszona na pustej ścianie. Oprócz tego, że wpłynie pozytywnie na cały design wnętrza, to będzie również niezwykle praktycznym rozwiązaniem w kuchni.

Szklane tablice kolorowe sprawdzą się również bardzo dobrze w pokoju nastoletnim. Dla młodszych dzieci być może lepiej wybrać tablice z innego tworzywa, które wpasuje się w nieco bardziej przytulne wnętrze. Nastolatkowie natomiast często już decydują się na konkretny styl, w jakim utrzymany będzie ich pokój. Jeśli tylko chcą, aby królowała u nich nowoczesność, to warto zaopatrzyć ich królestwo w szklaną tablicę magnetyczną. Może ona w dużym stopniu przyczynić się do ich ocen i ogólnych wyników w szkole.