Stoły betonowe – czy nadają się tylko i wyłącznie do przestrzeni publicznej?

Beton jest takim materiałem, który często można spotkać w przestrzeni miejskiej. Nie dzieje się tak bez powodu. Jest to bowiem materiał wyjątkowo wytrzymały pod wieloma względami. Po pierwsze dlatego, że jest ciężki, masywny i doskonale opiera się sile wiatru. Z tego względu jest odporny na szereg niesprzyjających czynników zewnętrznych, w tym na bardzo niskie jak i bardzo wysokie temperatury, a także nawet na intensywne opady atmosferyczne. Jest też wytrzymały i posiada dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Tak naprawdę, nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, nie ma też konieczności impregnowania go w żaden sposób. Dlatego też mała architektura miast często opiera się o beton- coś, co po prostu jest przez lata estetyczne i użyteczne. Obecnie, ze względu na modę na minimalizm, surowy design i nowoczesne, proste formy, mała architektura z betonu trafia nie tylko do przestrzeni publicznych, ale i do prywatnych ogrodów. Możemy więc rozważyć, czy właśnie tego typu meble nie byłyby odpowiednie do naszej przestrzeni zielonej. Zwłaszcza jeśli lubimy rozwiązania sprawdzone, nie wymagające zbyt wiele zaangażowania, trwałe i takie, które posłużą nam przez wiele długich lat.

 

Stoły, ławki oraz donice

 

W naszym ogrodzie mogą się sprawdzić betonowe stoły na parking, które dodatkowo mogą posiadać ławeczki i w całości stanowić pełen komplet do spędzania czasu w zaciszu naszego ogrodu. Taki zestaw będzie odpowiedni nawet na większą ilość osób. Wśród wyrobów z betonu architektonicznego znajdziemy także bardziej tradycyjne ławki, do których wykonania można też użyć metalu lub naturalnego drewna. Beton wspaniale sprawdzi się także w roli donic ogrodowych i skrzynek. Jest trwały i na tyle ciężki i masywny, że nie musimy obawiać się o to, czy nagle wiatr nam takich elementów nie zdmuchnie z posesji. Jeśli tylko będziemy chcieli- możemy nadać takim donicom nowy charakter rezygnując z klasycznej szarości i wykorzystując rozmaite farby do betonu.

https://www.artbud.pl/pl/c/Lawki-i-stoly-parkowe%2C-miejskie-i-ogrodowe/2199