Sposób na nowoczesne wnętrze

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz charakteryzuje się prostotą, przestronnością, i geometrią. Dziś podpowiadamy jakie zasady należy zachować, aby wnętrze posiadało atmosferę nowoczesnego pomieszczenia.

  1. Biel, szarość i czerń – to kolory, które powinny dominować we wnętrzach w stylu nowoczesnym. Biel i szarość to barwy, które bardzo często zdobią ściany, niekiedy zdarza się, że jedna z nich dla kontrastu bywa czarna. Zastosowanie bieli i szarości na ściana optycznie powiększa pomieszczenia i nadaje im przestrzenności.

  2. Podłoga z betonu – beton to ostatnimi czasy niezwykle modny materiał, który stosowany jest także w wystroju wnętrz. Betonowa podłoga jednak wcale nie musi być wykonana z betonu, równie dobrze mogą to być płytki naśladujące beton, takie płytki wyglądają w ten sposób jak na tej stronie – mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea.

  3. Geometria – kolejnym istotnym elementem wnętrz w stylu nowoczesnym jest geometria, bardzo często stosowana na przykład przy wyborze mebli. Meble w domu w stylu nowoczesnym będą miały kształty prostopadłościanów i sześcianów oraz brył będącą kombinacją kilku prostopadłościanów. Podobnie jak w przypadku koloru ścian, również meble często mają kolor biały, szary lub czarny, w przypadku mebli mogą one mieć także kolor naturalnego drewna.

We wnętrzach w stylu nowoczesnym nie spotkamy wielu ozdób, powinny się one owszem pojawić, mogą przybrać postać: ramek na zdjęcia czy wazonów na kwiaty. Powinny jednak kolorystycznie i designem wpisywać się w styl całego mieszkania, nie może być ich także zbyt wiele, nowoczesne wnętrze ma być proste w swojej formie, nie może znajdować się w nim zatem zbyt wiele bibelotów.

Wnętrza w stylu nowoczesnym cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które aktualnie urządzają mieszkania. Są one bowiem estetyczne, eleganckie oraz praktyczne, bowiem projektuje się je tak, by były jak najwygodniejsze dla mieszkańców domu. Ich domenom jest bowiem funkcjonalność i komfort, które sprawiają, że każdy czuje się dobrze w takim wnętrzu.