Różnorodne wyroby ze stali konstrukcyjnej

Wyroby stalowe nie tylko często się spotyka, ale i w wielu branżach ciężko byłoby sobie bez nich poradzić.

W praktyce, takich elementów jest wiele, a o ich zróżnicowaniu można się przekonać oglądając ofertę bezpośrednio od producenta- Dumat. Standardowo, do produkcji wszelkich wyrobów tego typu stosuje się stal konstrukcyjną, która posiada swój charakterystyczny, czarny kolor. Jest to stal ogólnego przeznaczenia. Wyroby stalowe można jednak dodatkowo zabezpieczyć w specjalny sposób- w procesie ocynkowania ogniowego. Wówczas zyskuje ona kolor srebrny, a także swoje dodatkowe właściwości. Przede wszystkim, staje się ona odporna na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne, ze szczególnym uwzględnieniem wilgoci. Dzięki procesowi ocynkowania ogniowego wyroby stalowe są doskonale zabezpieczone na wypadek rdzewienia. Tym samym mogą pozostawać w użytku przez długi czas, a ich estetyka pozostaje niezmienna.

Jakie rodzaje wyrobów ze stali można wyróżnić?

Na pewno warto wyróżnić zarówno różnego rodzaju pręty stalowe, płaskowniki zimnowalcowane jak i druty stalowe. Szczególnym produktem są natomiast kraty pomostowe, które służą do budowania ciągów komunikacyjnych, zarówno na zewnątrz w terenie, jak i wewnątrz budynków. Produkowane w różnych wariantach, posiadają antypoślizgową powierzchnię, a także na tyle gęste i niewielkie oczka, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Kraty pomostowe instaluje się wszędzie tam, gdzie taki pomost pozwoli na usprawnienie komunikacji- na placach budowy, pomiędzy budynkami stanowiącymi jeden, wspólny obiekt, w galeriach handlowych i halach wystawienniczych, ale i zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Są to trwałe rozwiązania ułatwiające dostęp do maszyn, organizujące przestrzeń i zapewniające większy komfort użytkowania danej przestrzeni. Jest to też stosunkowo najszybszy sposób stworzenia nowego ciągu komunikacyjnego, który jednocześnie może pozostawać w użytku przez wiele długich lat.

Jeszcze jednym wyrobem stalowym o bardzo powszechnym zastosowaniu jest siatka stalowa, a konkretniej siatka zgrzewana punktowo, którą zazwyczaj produkuje się na indywidualne zamówienie klienta. Najbardziej oczywistym zastosowaniem takiej siatki jest oczywiście wykonywanie z niej ogrodzeń, balustrad czy furtek. Jak się jednak okazuje- siatkę zgrzewaną można spotkać również w bardzo wielu innych miejscach. Może ona doskonale zabezpieczać osuwiska i wyrobiska, a także można ją zastosować jako zabezpieczenie elementów maszyn. Siatka z powodzeniem może stanowić także element dobrze zaprojektowanego i efektywnego systemu filtracji i wentylacji na terenie różnych obiektów. Jak więc widać, wyroby stalowe są stosowane powszechnie do różnych celów i w wielu branżach. Mają więc charakter bardzo uniwersalny i są produktami często wybieranymi.