Porównanie marketów budowlanych

Gdzie najlepiej kupować materiały budowlane?

Kwestię zakupu materiałów budowlanych inwestor może pozostawić zatrudnionej przez siebie firmie lub sam dokonywać niezbędnych zakupów. Wiele osób decyduje się na to drugie rozwiązanie ze względów oszczędności, firmy budowlane nie zwracają uwagi na ceny i ich nie porównują, kupując samodzielnie mamy większą kontrolę nad wydatkami związanymi z budową czy remontem. Na polskim ryku funkcjonuje wiele mniejszych i większych składów budowlanych, Sweet Home postanowił wziąć na warsztat największe markety budowlane i przyjrzeć się asortymentowi oraz dodatkowym usługom, które mają w ofercie.

Pod lupą znalazły się: Castorama, Obi oraz Leroy Merlin‎, a oto wnioski z przeprowadzonej analizy.

Po pierwsze w zależności do materiałów, które kupujemy ceny produktów będą różne. Np. płytki podłogowe tańsze będą w Obi, a najtańszą farbę znajdziemy w Castoramie – dlatego też nim wyruszymy na zakupy warto zrobić listę potrzebnych artykułów i sprawdzić ich ceny w sklepach internetowy lub katalogach, które prezentują te firmy. Warto także zwrócić uwagę na promocję, która często bywają bardzo atrakcyjne.

W Castoramie najlepiej jest kupować wszelkie materiały budowlane używane przy wznoszeniu budynku. W porównaniu z innymi marketami Castorama okazuje się najtańszym z nich.

Na drugim miejscu plasuje się Obi, które oferuje klientom między innymi dowóz materiałów gratis, co w przypadku znacznych zakupów jest bardzo atrakcyjną ofertą. W obi warto także kupować materiały wykończeniowe do domu.

Leroy Merlin‎ okazał się najdroższym z marketów budowlanych, jeśli zebrać koszty zakupów razem, jednak w przypadku poszczególnych produktów bywa on tańszy niż dwa pozostałe markety.