Nowoczesne sofy rozkładane. Lepsze od tradycyjnych?

Pośród dzisiejszych mebli nowoczesne sofy rozkładane wiodą szczególny prym. Powodów ich popularności jest przynajmniej kilka. Warto zapoznać się z nimi przed zakupem nowych mebli do mieszkania.

ZAMIAST KANAPY – NOWOCZESNE SOFY ROZKŁADANE

 Za nami są już czasy, gdy tradycyjne sofy, czyli tzw. kanapy pełniły centralną funkcję w salonie, a nocą zamieniały się w niezbyt wygodne miejsce do spania, na których sen nie należał do największych przyjemności.

Poza niewygodnym użytkowaniem, szczególnie dającym o sobie znać w nocy, tradycyjne kanapy nie mogły pochwalić się również łatwym systemem rozkładania i dużymi pojemnikami na pościel. Ich rozmiary były często znacznie ograniczone, a z biegiem lat rozkładanie ich stawało się coraz trudniejszym zadaniem ze względu na podatne na zużycie elementy ich konstrukcji. Nowoczesne sofy rozkładane w tych kwestiach zdają się znacząco górować nad swoimi poprzedniczkami, wprowadzając szereg ciekawych rozwiązań wpływających znacznie na komfort ich użytkowania.

ESTETYKA I WYGODA

Ambicją i głównym celem dzisiejszych projektantów nowoczesnych sof rozkładanych jest połączenie i ulepszenie ich dwóch głównych funkcji, czyli użytkowania w dzień, kiedy to często spędzamy na nich wspólny czas razem z rodziną, przyjmujemy gości, pracujemy, z nie mniej ważną funkcją spania i kompleksowego odpoczynku w nocy.

Ulepszenie to wprowadzane jest najczęściej poprzez tworzenie jak najbardziej uniwersalnych mebli, które mogą być dostosowywane do różnego rodzaju wnętrz, dzięki swojej modułowości i funkcjonalności nie zajmując tak wiele miejsca, jak tradycyjne, co ma szczególne znaczenie, gdy nie dysponujemy szczególnie dużą przestrzenią lub stawiamy na bardziej kameralne rozwiązania aranżacyjne Przykładem takich mebli są nowoczesne sofy rozkładane od Smartsofa.pl, które stały się dla nas inspiracją do napisania tego artykułu.

Czym jeszcze mogą pochwalić się współczesne sofy? Z pewnością możliwość regulacji niektórych ich elementów, jak np. podłokietników, czy zagłówków, o której mogły jedynie pomarzyć wcześniejsze modele, znacznie zwiększa ich atrakcyjność w oczach klientów, pragnących mebli realnie wpływających na komfort ich życia, a nie tylko ładnie wyglądający w meblowych katalogach.

Nic więc dziwnego, że to właśnie dzięki swojej nowej, współczesnej odsłonie, oraz licznym udogodnieniom, sofa z funkcją spania wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym meblem do domu. Stanowi często prawdziwe serce domu, które organizuje życie jego domowników.

NOWOCZESNY WYGLĄD

Swoją popularność nowoczesna sofa zawdzięcza też z pewnością oryginalnemu wyglądowi. Wyjątkowy design nowoczesnych sof, współgra z wielofunkcyjnością i tworzy niezwykle atrakcyjną pod wieloma względami całość, bez której trudno sobie wyobrazić współczesne wnętrze. Szeroki wybór styli oraz dodatków sprawia, że możemy dobrać sofę równocześnie pasującą do naszego wnętrza pod względem gabarytowym, jak i pod względem designu.