Najważniejsze źródło światła, czyli lampy do salonu

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu, dlatego wybór oświetlenia do niego ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu całego naszego wnętrza. Nowoczesne lampy do salonu dają niepowtarzalną możliwość nadać mu wyjątkowy styl i uczynić wizytówką naszego mieszkania. W niniejszym artykule znajdziecie przegląd kilku najciekawszych rozwiązań spod znaku różnych stylów aranżacyjnych.

 

Eklektyzm i klasyka

 

Jak i w przypadku każdego innego wyposażenia, oświetlenie powinno być dobierane zgodnie ze stylem całego mieszkania. Chyba że lubujemy się w kontrastach, lub modnym ostatnio stylu boho, który stawia na daleko posunięty eklektyzm wystroju i jego poszczególnych elementów. W tym wypadku wszystko zależy od naszej wizji.

 

Lampy do salonu to prawdziwy temat rzeka. Obecnie sklepy internetowe oferują ich szeroki wybór w zarówno wymyślnym, nowoczesnym wydaniu, jak i tym bardziej tradycyjnym. Przy pisaniu tego artykułu zapoznaliśmy się z tym, co w kwestii oświetlenia mają do powiedzenia popularne sklepy. Wśród nich znajduje się między innymi sklep Multilampy, którego asortyment znajdziecie w tym miejscu: https://www.multilampy.pl/lampy-do-salonu . Jest to oczywiście tylko jedna z wielu propozycji, które ma do zaoferowania dzisiejszy rynek oświetlenia. Poniżej znajduje się ich mały przegląd.

 Żyrandol czyli wiecznie żywa klasyka (i nie tylko)

 

Żyrandole najlepiej sprawdzają się w dużych przestrzeniach, które wymagają dobrego doświetlenia. Pozwalają uwypuklić jego atuty i pokazać zakamarki naszego wnętrza. Są one nie tylko wysoce funkcjonalne, ale też estetyczne.

 

Żyrandol zupełnie niesłusznie kojarzony jest z kiczem. A co gdyby z jego przepychu uczynić atut, który sprawdzi się nawet w nowoczesnych pomieszczeniach? Skoro wspomnieliśmy już na początku o stylu boho, należy też wspomnieć o tzw. stylu glamour, który z jednej strony lubuje się w przepychu, a z drugiej wykorzystuje nowoczesne materiały wykończeniowe, jakie „ujarzmiają” zbytnie rozbuchanie stylu.

 

W odpowiednim wydaniu nawet taki rodzaj lamp do salonu jak kryształowy żyrandol może być niezwykle stylowym elementem wyposażenia. Oczywiście jeśli wzbogacony jest o odpowiednie dodatki, najlepiej wykonane z metalu, a także utrzymane w jednolitej, najlepiej czarno-białej kolorystyce.

 

 

Nowoczesne oświetlenie sufitowe skandynawskie i industrialne

 

 

Innym gatunkiem lamp do salonu są te projektowane z myślą o typowo nowoczesnych wnętrzach. Minimalistyczne w wyrazie i świetnie wpasowujące się w pomieszczenia utrzymane w industrialnym, czy też skandynawskim stylu.

 

Jeśli chodzi o styl industrialny to obowiązkowe w tym wypadku będą lampy sufitowe stylizowane na te wykorzystywane w autentycznych fabrykach, czy pracowniach. W połączeniu z wykonanymi z metalu, postarzanymi meblami, dadzą surowy, ale i równocześnie wysoce estetyczny efekt. Mile widziane będą tu też duże klosze, a także lampy o „kosmicznych” kształtach. Sprawdzą się także minimalistyczne plafony.

 

Jeśli chodzi natomiast o wnętrza urządzone w stylu skandynawskim to warto postawić na lampy wiszące z elementami wykonanymi z takich materiałów, jak drewno, miedź, czy brąz. Dodadzą one ciepła naszemu pomieszczeniu, a przecież jest to jeden z głównych celów tego stylu.