Jakimi właściwościami charakteryzują się kraty zgrzewane?

Zasadniczo kraty zgrzewane to jeden z rodzajów krat pomostowych. Wytwarza się je z płaskowników, charakteryzujących się odpowiednimi wymiarami. Do najważniejszych ich właściwości należą wysoki poziom nośności i wytrzymałości. 

Wyjątkowość teko produktu polega na tym, iż są w stanie znieść bardzo silny nacisk, a po ich powierzchni mogą się poruszać pojazdy nie doprowadzając do uszczerbku krat zgrzewanych. Zapoznajmy się z właściwościami i najważniejszymi informacjami dotyczącymi krat zgrzewanych. Zapraszamy do lektury.

Kraty zgrzewane – najważniejsze informacje

Kraty zgrzewane KOZ – SP produkuje się łącząc płaskowniki nośne ze skręcanymi prętami poprzecznymi. Taki proces łączenia wykonuje się przy zastosowaniu metody zgrzewania w wyniku, której do nośnych płaskowników spajane są skręcane pręty. Dzięki temu krata zgrzewana będzie stanowić bardzo trwałą strukturę, która jest zdolna do przenoszenia nawet bardzo dużych obciążeń, na dowolnej powierzchni docisku.

Kraty pomostowe zgrzewane produkuje się z płaskowników nośnych oraz prętów poprzecznych, dokonując ich oporowego zgrzewania. Konstrukcja stworzona taką metodą może w doskonały sposób rozkładać się obciążenia, dzięki czemu wytrzymuje ona nawet bardzo duże naciski i znakomicie sprawdza się w użytku. Całość wytwarza się w taki sposób, który daje możliwość uzyskania wysokiej wytrzymałości oraz odporności na odkształcenia.

Kraty zgrzewane – właściwości

W przemyśle kraty zgrzewane, a także kraty spawane są bardzo popularne, przede wszystkim dzięki  swoim licznym zaletom. Wyróżniają się one wyjątkowo wysoką żywotnością, co zaś sprawia, że po zamontowaniu będą swe funkcje spełniać przez bardzo długi czas. Kolejną korzyścią jest to, że jak na tego typu konstrukcje są dosyć lekkie, dzięki czemu są stosunkowo łatwe do transportowania. Wytwarza się je także w różnych rozmiarach – dzięki temu można je z powodzeniem dopasować do potrzeb w swoim indywidualnym projekcie. Są też odporne na ścieranie, na uszkodzenia mechaniczne, na wyginanie oraz na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. Można je z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kraty zgrzewane – zastosowanie

Przyjrzyjmy się teraz, do czego mają zastosowanie kraty zgrzewane. Produkty te mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie, lecz w zdecydowanej większości przypadków wyjątkowo dobrze sprawdzają się jako następujące konstrukcje:

  • mosty;
  • balustrady;
  • schody;
  • platform;
  • podesty;
  • kładki;
  • kratki zabezpieczające.

Choć może mieć znacznie więcej zastosowań – nie tylko do powyższych konstrukcji. Wybieramy odpowiednią konstrukcję, koniecznie trzeba dokładnie przeanalizować, jakie będzie jej konkretne zastosowanie, jak będzie wykorzystywana oraz jakie będzie ona pełnić funkcje w swej docelowej lokalizacji.

Kraty zgrzewane najwyższej jakości

Chcąc zakupić kraty zgrzewane do swoich potrzeb, warto zainwestować w rozwiązania najwyższej jakości. Kraty zgrzewane oraz kraty spawane i inne materiały do zastosowania na budowie oraz w przemyśle można zakupić na Dumat.pl.