Jak działa inteligentna folia i jakie zastosowanie może znaleźć w domu?

Obecne trendy w projektowaniu nieruchomości stawiają przede wszystkim na nowoczesne, inteligentne i ekologiczne rozwiązania. Są odpowiedzią na rosnącą świadomość w tym zakresie w społeczeństwie, dla którego troska o środowisko, wysoki komfort życia oraz chronienie prywatności odgrywają coraz większą rolę. To właśnie dlatego inteligentny dom cieszy się tak dużą popularnością. Wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, aby ułatwić nam życie i chronić środowisko naturalne. Do jednych z takich innowacji należy inteligentna folia, która już znajduje zastosowanie w wielu projektach domów. Pomaga w chronieniu prywatności w najbardziej intymnej przestrzeni, jaką jest własny dom, nie zatrzymuje również naturalnego światła dziennego, tak jak tradycyjne metody zasłaniania okien. Zatem jak działa inteligentna folia? Jakie korzyści może przynieść nam jej wybór?

Jak działa inteligentna folia na okna i elementy szklane?

Inteligentny dom, znaczy nowoczesny nie tylko w sposobie projektowania i urządzania wnętrz, ale także jego planowania i eksploatowania. Nic więc dziwnego, że obecne trendy z chęcią przewidują wykorzystywanie inteligentnej folii, ponieważ spełnia obydwa założenia. Z jednej strony stwarza stylowe i nowoczesne przestrzenie, z drugiej strony pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w ciągu dnia w porównaniu do tradycyjnych metod zasłaniania okien, takich jak żaluzje, firanki i zasłony.

Zatem jak działa inteligentna folia? Nakleja się ją na okna i wszystkie inne elementy szklane, takie jak przeszklone ścianki działowe. Jest ona niezwykle cienka i przezroczysta, przez co niezauważalna dla ludzkiego oka. Nie zmienia również percepcji, dlatego przedmioty po drugiej stronie nie zostają zniekształcone i rozmyte. Jeśli potrzebujemy prywatności, wystarczy, że aktywujemy jej działanie za pomocą specjalnego pilota lub też aplikacji w telefonie. Pod wpływem impulsu elektrycznego zawarte w folii ciekłe kryształki stają się mlecznobiałe. Przez to wnętrza naszego domu stają się niewidoczne dla osób postronnych, a my nadal możemy cieszyć się dobrą widocznością. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na energii elektrycznej, ponieważ zasłaniając okna firankami czy zasłonami pozbawialibyśmy się naturalnego światła dziennego. Możemy również w ten sposób odgrodzić jedno pomieszczenie od drugiego zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Inteligentny dom – jak działa inteligenta folia

Jeśli uznamy, że nie musimy mieć już zasłoniętych okien lub oddzielonego pokoju, możemy powtórnie skorzystać z aplikacji w telefonie lub też pilota i wyłączyć działanie folii okiennej. Wtedy z powrotem stanie się ona przezroczysta. Jest to więc bardzo nowoczesne, stylowe i praktyczne rozwiązanie. Szczególnie doceniane jest nie tylko przez miłośników ochrony przyrody, ale także osób, które preferują inteligentne rozwiązania w swoim domu lub też cierpią na różnego rodzaju alergie. Folia okienna w przeciwieństwie do firanek i zasłon nie zbiera kurzu i roztoczy, jest więc całkowicie bezpieczna. 

Więcej informacji znajdziesz na: https://sonte-poland.pl/do-domu.html