Inspirujące pomysły na aranżację sof do salonu

Sofa nie jedno ma imię. Ten właśnie ten uniwersalny mebel najczęściej wybieramy do salonu. W poniższym artykule znajdziecie kilka inspiracji, które pomogą uczynić z niego zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny atut wielu wnętrz.

 

Centrum domowego świata, czyli sofa do salonu

 

Sofa to mebel nieodzowny w niemal każdym domu, czy mieszkaniu. Naprawdę trudno wyobrazić sobie bez niej codzienne życie. Nie dziwi więc, że jej odpowiednie dobranie ma tak duży wpływ na jakość naszego domowego życia. Jaką jednak wybrać? Czym kierować się przy kupnie, gdy rynek meblowy wciąż zapełnia się nowymi modelami i rozwiązaniami? (Przykładem różnorodności tego mebla może być oferta sklepu Vero, jaką zobaczycie pod poniższym adresem: https://www.vero.pl/sofy-do-salonu). Czytajcie poniżej.

Do domu w stylu skandynawskim

 

Jako że styl skandynawski stawia przede wszystkim na komfort domowników, w salonie urządzonym w tej estetyce nie może zabraknąć wygodnej sofy. Powinna być ona minimalistyczna, a także utrzymana w stonowanej kolorystyce pasującej do całego wnętrza. Na naszej skandynawskiej sofie warto umieścić wygodne poduszki, pledy, czy też koce, które znacząco zwiększą komfort jej użytkowania na co dzień.

Nieoczywisty kolor

 

Ciekawym pomysłem jest urządzenie salonu w stonowanych barwach na tle których umieszczamy sofę o bardziej wyrazistym kolorze. Podkreśla to jej znaczenie jako centralnego, salonowego mebla wokół którego rozgrywa się codzienne, domowe życie. Tą stylistyczną dominantę sofy możemy  uwyraźnić różnego rodzaju designerskimi dodatkami utrzymanymi w podobnej kolorystyce. Takie rozwiązanie sprawi, że sofa stanie się prawdziwą wizytówką nie tylko salonu, ale również całego domu.

A może sofa narożna?

 

Sofa narożna to elegancki, stylowy mebel, który sprawdzi się w wielu wnętrzach. Od klasycznych sof do salonu odróżnia ją jednak zdecydowanie większy rozmiar, a więc i powierzchnia do siedzenia. Rekomenduje się ją do większych, przestronnych przestrzeni, a także domów gdzie zawsze przyjmuje się wielu gości. Czym sofy narożne różnią się od narożników? W przeciwieństwie do nich są odrobinę mniejsze, a jednocześnie bardziej zgrabne.

Sofa do rozdzielenia przestrzeni

 

Sofa może być używana nie tylko jako centralny mebel do wypoczynku z najbliższymi, ale równocześnie jako element dzielący naszą salonową przestrzeń na dwie części. Taki podział jest wielce pożądany jeśli nasz salon pełni równocześnie funkcję jadalni, lub znajduje się w nim kuchnia. Z pomocą sofy umieszczonej pośrodku, zaznaczymy granice pomiędzy tymi sferami, co ma znaczenie zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Efekt ten możemy wzmocnić umieszczając za sofą  na przykład podłużną szafkę.

 

Wypoczynkowy kwadrat

 

Innym pomysłem na sofę w salonie może być umieszczenie w nim nie jednego, ale dwóch mebli wypoczynkowych. Dwie sofy stworzą swojego rodzaju „kwadrat wypoczynkowy”, wyraźnie odcinający się na tle reszty wnętrza. Jego dopełnieniem będzie stolik kawowy lub ława we wnętrzu kwadratu. Sofy mogą mieć taki sam kolor lub dwa różne, jakie staną się podwójną dominantą stylistyczną w salonie. To właśnie z uwagi na nią będziemy dobierać kolory zasłon, dywanu, czy też  dodatków. Oczywiście, aby móc zrealizować tą ideę potrzebujemy sporo miejsca, jest to więc opcja przeznaczona bardziej do domów, niż mieszkań.