Gumowanie bębnów i przesypów

Jedną z wielu usług, jakie oferowane są klientom, jest gumowanie bębnów zwrotnych i napędowych, za pomocą odpowiednio dobranych okładzin gumowych takich, jak guma:

– olejoodporna

– zwykła 

– trudnościeralna

– trudno zapalna

– trudnopalna

Powierzchnia tego typu okładziny posiada specjalny profil. Ponadto powierzchnia bębnów może być przygotowana w formie baryłki, co umożliwia dokładniejsze centrowanie ruchu taśmy, umieszczonej na przenośniku taśmowym.

Występują cztery rodzaje okładziny bębnów:

– okładzina gumowa wulkanizowana na gorąco oraz nacierana i toczona

– okładzina przyklejana do bębna za pomocą specjalistycznych klejów na zimno

– okładziny bębnów z wymiennym płaszczem – tzw. okładziny łupkowe – jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie umożliwiające wymianę okładziny gumowej bez demontażu bębna z przenośnika

– okładziny ceramiczno-gumowe – tego typu okładziny w znaczny sposób zwiększają tarcie pomiędzy taśmą i bębnem napędowym. Ma to znaczenie zwłaszcza w czasie rozruchu przenośnika w trudnych warunkach eksploatacyjnych podczas gdy woda, śnieg i lód mogą przyczyniać się do zwiększania poślizgu rozruchowego

Wyklejanie powierzchni maszyn

Kolejna z usług, jakie znajdują się w ofercie to wyklejanie powierzchni stalowych, za pomocą materiałów, które posiadają podwyższoną odporność na ścieranie.

W tym celu stosuje się najczęściej 3 rodzaje materiałów, charakteryzujących się szczególnie podwyższonymi parametrami, jeśli chodzi o ścieralność. Zalicza się do nich:

– gumę

– polietylen

– poliuretan

Do najczęściej narażonych na wycieranie elementów instalacji używanych do transportowania materiału należą kolana, rury, przesypy, rynny, zasuwanie oraz zasypy przenośników taśmowych itp.

Zastosowanie wyżej wymienionych rozwiązań pozwala w dużym stopniu wydłużyć żywotność wspomnianych wcześniej urządzeń przy jednoczesnych małych nakładach finansowych i czasowych.

Ogumowanie bębnów

Firma Hannecard zajmuje się gumowaniem bębnów, niezależnie od ich rodzaju, w zgodzie z Polską Normą PN-C/94144. Gumowanie wykonuje się przy użyciu metody wulkanizacji w autoklawie, a z kolei nietypowe za pomocą metody oklejania. Firma stosuje mieszanki gumowe, pochodzące jedynie od uznanych i cenionych na rynku producentów. Nakładana powłoka gumowa posiada grubość wahającą się od 5 do 30 mm, z trwałością od 55 do 85ºShA.

Firma zajmuje się wykonywaniem powłoki gumowej z gum, które posiadają następujące właściwości:

– trudnopalna z certyfikatem B, który wydawany jest przez GIG

– trudnościeralna – max 100mm³