Dom z keramzytu – najważniejsze zalety

Keramzyt jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie, ponieważ z jednej strony pozwala na wznoszenie różnego rodzaju konstrukcji i obiektów, a z drugiej może pełnić rolę izolatora. Często buduje się z niego także domy – w tym artykule poznasz ich najważniejsze zalety i wady.

Keramzyt – materiał odpowiedni do budowy domów

Keramzyt to kruszywo powstające z rozgrzewanej do bardzo wysokich temperatur gliny. Może być stosowany zarówno w postaci granulatu, jak też poddawany procesowi prefabrykacji. Dzięki temu przy jego użyciu wznosi się również domy – trwałe i eleganckie. Do ich najważniejszych zalet zaliczamy:

  • krótszy czas budowy – dom z keramzytu może zostać postawiony o wiele szybciej, niż np. obiekt murowany;
  • trwałość – keramzyt jest materiałem niezwykle wytrzymałym, a także odpornym na działanie wilgoci czy kwasów, dzięki czemu zbudowany przy jego użyciu dom przetrwa wiele dziesięcioleci;
  • doskonałe parametry – dźwiękochłonne oraz izolacyjne, co także wynika z bardzo dobrych właściwości kruszywa;
  • ekologiczność – domy keramzytowe są przyjazne środowisku;
  • mniej pracy – ścian keramzytowych nie trzeba np. tynkować, ponieważ z jednej strony są w stu procentach gładkie;
  • uniwersalność – dzięki zastosowaniu tego materiału możliwe jest wznoszenie domów o dowolnych parametrach.

Wszystko to sprawia, że keramzyt doskonale sprawdza się przy budowie domu i jest tak powszechnie stosowany zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Czy dom z keramzytu ma wady?

Bez wątpienia duża liczba zalet przyćmiewa wady domów keramzytowych. Te są właściwie tylko dwie. Pierwsza dotyczy konieczności prowadzenia budowy przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu budowlanego, dlatego też działka powinna posiadać odpowiedni dojazd (nie zawsze tak jest). Druga to cena – domy z keramzytu są droższe niż te z drewna, ale najczęściej tańsze od murowanych.

Dlatego keramzyt stanowi znakomitą alternatywę – warto zainteresować się tym kruszywem, ponieważ daje ono ogromne możliwości w zakresie budowy i pozwala spełnić marzenia o wspaniałym, trwałym na lata budynku.

Sprawdź ofertę na https://leca.pl/